Alberta Schools' Athletic Association

ASAA Sports - Basketball Results 2010 / 11

BASKETBALL

CLASSIFICATION

DESIGNATION

TROPHY

WINNER

1A Girls

Championship

Ethel Cuts St. Michael's, Pincher Creek

Finalist

Robert Clark Ryley High

3rd Place

Mike Marianicz Bawlf School

4th Place

Acme High

Consolation

John Charyk Worsley Central High

Sportsmanship

Cam & Joan Richardson Bassano School

2A Girls

Championship

John Evan Prairie Christian Academy, Three Hills

Finalist

Ed Lucotch Immanuel Christian, Lethbridge

3rd Place

Alex McNaught Christ the King, Leduc

4th Place

Gary Frost J.C. Charyk Hanna High

Consolation

Max Mastinsek F.P. Walshe, Fort McLeod

Sportsmanship

Roger M. Takaoka Central Alberta Christian High, Lacombe

3A Girls

Championship

Miriam Farrington St. Albert Catholic High

Finalist

Myrna Empey Monsignor McCoy, Medicine Hat

3rd Place

Bob Albrecht George McDougall, Airdrie

4th Place

Holy Trinity Academy, Okotoks

Consolation

Maurice Mandrusiak Magrath School

Sportsmanship

Ira Bourne Edmonton Christian

4A Girls

Championship

J. Percy Page Western Canada, Calgary

Finalist

Irene Karia Sir Winston Churchill, Calgary

3rd Place

Maury Van Vliet Archbishop O'Leary, Edmonton

4th Place

Centennial, Calgary

Consolation

Beth Bujea Cardston High

Sportsmanship

Ed Tomick Centennial, Calgary

1A Boys

Championship

Bob Neufeld Livingstone, Lundbreck

Finalist

Ben Brooks Acme High

3rd Place

Lee Fairbanks Ashmont Secondary

4th Place

Stirling High

Consolation

Eugene Katerenchuk École de la Rose Sauvage

Sportsmanship

Harold Brook St. Thomas More, Fairview

2A Boys

Championship

Jim Whitelaw Picture Butte High

Finalist

Bill Hackett La Crete Public School

3rd Place

Gary Gibson West Island College, Calgary

4th Place

Rimbey Jr/Sr High

Consolation

Jack Hicken Didsbury High

Sportsmanship

Rick Patterson La Crete Public

3A Boys

Championship

Gary DeMan Cochrane High

Finalist

Harry Hohol Wetaskiwin Composite

3rd Place

Hugh Morrell Chestermere, Calgary

4th Place

Terry Hanna Holy Trinity, Edmonton

Consolation

Yosh Kabayama Camrose Composite

Sportsmanship

Harry Bullen Wetaskiwin Composite

4A Boys

Championship

Lyman Jacobs Raymond High

Finalist

John Baker Western Canada, Calgary

3rd Place

John McLenahan Jasper Place, Edmonton

4th Place

Wayne Thomas Harry Ainlay, Edmonton

Consolation

Robin Fry Cardston High

Sportsmanship

Herb McLachlin Western Canada, Calgary