Alberta Schools' Athletic Association

ASAA Sports - Volleyball Results 2003 / 04

VOLLEYBALL

CLASSIFICATION

DESIGNATION

TROPHY

WINNER

1A Girls

Championship

Lorne Wood

Standard School

Finalist

Gordon Foster

New Norway

3rd Place

Ernie Sweeney

Hussar 

4th Place

Grassland Community School

Sportsmanship

Marg McCuaig-Boyd

J.T. Foster, Nanton

2A Girls

Championship

Gordon Prusky

Strathcona-Tweedsmuir, Okotoks

Finalist

John Clyne

St. Mary's, Taber

3rd Place

Arlene McGinn

Glenmary School, Peace River

4th Place

Bawlf School

Sportsmanship

David Gregory

Glenmary School, Peace River

3A Girls

Championship

Gwen Elings

George McDougall High

Finalist

Shirley Quigg

Lacombe Composite

3rd Place

Roger Nicholson

Ponoka Composite

4th Place

Joyce Loucks

St. Joseph's, Grande Prairie

Sportsmanship

Wayne Neilson

R.F. Staples, Westlock

4A Girls

Championship

Marg Clark

Lindsay Thurber, Red Deer

Finalist

Ron Zablocki

Harry Ainlay, Edmonton

3rd Place

Hilda Schweitzer

Salisbury Composite, Sherwood Park

4th Place

Wendae Grover

Bellerose Composite, St. Albert

Sportsmanship

Marion Irwin

McNally Composite, Edmonton

1A Boys

Championship

Dr. Albert E. Hohol

Two Hills High

Finalist

Ron Brownlee

St. Thomas More High, Fairview

3rd Place

Doug Bowie

New Norway High

4th Place

St. Mary High, Westlock

Sportsmanship

Fr. Gallagher

Ecole Mallaig

2A Boys

Championship

Bob Bratton

Edmonton Christian

Finalist

Fr. J. Whelihan

Picture Butte

3rd Place

Larry Wagner

Acme High

4th Place

Immanuel Christian High, Lethbridge

Sportsmanship

Bert Strain

Immanuel Christian High, Lethbridge

3A Boys

Championship

John Takahashi

Ponoka Composite

Finalist

Rene Champagne

Fr. P. Mercredi High, Fort McMurray

3rd Place

Rod Soholt

Onoway High

4th Place

Highwood High, High River

Sportsmanship

Al Lutz

Hilltop High, Whitecourt

4A Boys

Championship

R.H. Routledge

Grande Prairie Composite

Finalist

Tom Clarke

Sir Winston Churchill High, Calgary

3rd Place

Jim Sawchuk

St. Francis High, Calgary

4th Place

Dr. E.P. Scarlett High, Calgary

Sportsmanship

John Semkuley

Central Alberta Christian, Lacombe